Kolorowanki i malowanki

Badania wykazują jednoznacznie, że dziecko, któremu od wczesnego dzieciństwa rodzice dużo czytali w swym dalszym życiu rozwija się szybciej, ma wyższy poziom inteligencji, jego szare komórki pracują na najwyższych obrotach, ale przy okazji taki brzdąc ładniej i sprawniej wypowiada się. Co ważne podkreślenia takie nawyki rodziców względem zabawy i spędzania czasu z dziećmi z najwcześniejszego okresu dzieciństwa jednoznacznie przekładają się także na całe intelektualne życie już nawet człowieka dorosłego.

Generalnie chodzi o to, że osoby, którym się czytalo za młodu są na tyle osłuchane z literaturą, językiem itd., że często w przyszłości zawodowej decydują się na wybór profesji, które bazują przede wszystkim na komunikacji. Można tu mówić o profesjach typu na przykład dziennikarz, redaktor, pisarz, reporter, poeta, nauczyciel, humanista, wykładowca, lektor itd. Jest to także ćwiczenie sprawności mówienia i przy okazji uczenie dziecka prawidłowego wysławiania się- nie tylko chodzi o względy stylistyczne, co także o gramatykę, jaka w naszej polszczyźnie okazuje się bardzo skomplikowana i trudna do opanowania.

Jeszcze inny rodzaj zabaw wiążących w sobie zarówno edukowanie jak i odprężenie i relaks to kolorowanki oraz malowanki. I tu nie ma co ukrywać, że jest to rewelacyjna forma na wyćwiczenie umiejętności sprawnego pisania przez maluszka. Dzieciak zaczyna w ten sposób ćwiczyć rączkę, zatem kiedy sięgnie po długopis i zasiądzie w ławie szkolnej, raczej nie powinno być problemów z tym aby chętnie rysował szlaczki czy też stawiał pierwsze literki. Co więcej, badania naukowe wskazują na to, że dziecko, które maluje i koloruje systematycznie staje się dużo bardziej spokojne.